Kuchnia na wymiar w stylu skandynawskim to wnętrza, w których czuć przytulną atmosferę. Na próżno szukać w nich skomplikowanych połączeń, form oraz kształtów. Siłą kierunku jest prostota, a inspiracją natura. Tu rządzi paleta podstawowych kolorów oraz materiały wprost z natury. Kuchnie na wymiar z stylu skandynawskim są funkcjonalne, jasne, przestronne i wygodne – zaaranżowane w taki sposób, że aż chce się w nich przebywać! Tylko jak osiągnąć taki efekt? Sekret tkwi w rozwiązaniach designerskich i praktycznych jednocześnie! 

Kuchnia na wymiar w bieli


Po czym rozpoznać kuchnia na wymiar w styl skandynawskim? Po kolorach! To królestwo bieli wszelkiego rodzaju. Na pierwszy rzut oka możemy pomyśleć, że takie odcienie będą receptą na nieco sterylne wnętrza, jednak nic bardziej mylnego! Kuchnia na wymiar w stylu skandynawskim cechuje kameralność i domowa atmosfera, bo – choć biele dominują – ocieplają je różnorakie dodatki tworzące klimat przestrzeni: tekstylia z graficznymi nadrukami, porcelanowe naczynia, zielone rośliny doniczkowe i drewniane akcesoria.


Kuchnia na wymiar w stylu skandynawskim jest podstawą harmonijnego wystroju i spójnej kolorystyki, do której zaliczają się neutralne biele, pastele oraz beże. By w konfrontacji z jasną bazą, pomieszczenie nie stało się nazbyt nudne oraz monotonne, warto pokusić się o zestawienia oryginalnych faktur. Zabawy strukturą w kuchnia na wymiar mogą obejmować witrynki i frezowane wykończenie mebli, płytki typu metro, rozwiązania o geometrycznym heksagonalnym wzorze lub białą cegiełkę w obszarze nad blatem. Wykorzystanie bieli pod różnymi postaciami da zrównoważony i bezpretensjonalny efekt, dzięki czemu całość będzie prezentować się nietuzinkowo.


Szara kuchnia na wymiar


Jeśli nie biała kuchnia na wymiar, to może szara? Jest równie uniwersalny stylistycznie, jak i praktyczny. Mimo że kojarzy się najczęściej z surowym betonem, to ma też inne oblicza – zdecydowanie bardziej przyjemne. W kuchnia na wymiar warto zastosować go w roli frontów zabudowy, zarówno tych jednolitych, gładkich i minimalistycznych, jak i klasycznych, którym uroku dodają subtelne frezowania. Będą one ciekawie korespondować z drewnianym blatem w kuchnia na wymiar, a także stworzą oryginalne tło dla urządzeń AGD wykończonych w czerni lub miedzi.


Kuchnia na wymiar w stylu skandynawskim korzysta z puli naturalnych materiałów, które można bez wahania ze sobą zestawiać, przez co pomieszczenie nabiera również szczypty rustykalnego, industrialnego czy klasycznego charakteru. Uniwersalna biel w kuchnia na wymiar wypadnie dobrze w towarzystwie ściany z czerwonej cegły, a także drewna, a harmonię zapewnią całości lniane, bawełniane lub wełniane tekstylia i otwarte półki wypełnione ceramicznymi naczyniami i porcelanowymi kubkami. Kuchnia na wymiar w takim wydaniu będzie emanować pozytywną aurą i wręcz zachęcać do spędzania w niej czasu!

Miłośnicy komponowania starego z nowym zazwyczaj sięgają po akcenty stylizowane, jakby wyjęte wprost z kuchnia na wymiar u babci, które pod osłoną dobrego wzornictwa kryją wiele funkcjonalnych udogodnień; usprawniają poranne przygotowania śniadania czy ułatwiają gotowanie. Patrząc od strony estetycznej na styl skandynawski wzorowanie przeszłością, najlepiej zamienić prostą geometrię kształtów na lodówki vintage czy zaoblone, miękkie formy małego AGD z serii Retro wzbogacone dekoracyjnymi elementami charakterystycznymi dla lat 50. czy 60. Wniosą one do pomieszczenia nutkę sielskiej atmosfery i spotęgują wrażenie ciepła oraz przytulności, korespondując z mlecznymi beżami i drewnem. Dzięki nim skandynawska prostota w kuchnia na wymiar zyska na niebanalności, stanowiąc ciekawy miraż nowoczesności z tradycją.