Meble to jedne z najbardziej przydatnych domowych przedmiotów, choć samo określenie jest bardzo szerokie. Meble to szafy, komody, szafki, półki, tapicerka i wiele innych. Dziś skupimy się na komodach, które przodują w naszych wnętrzach. Często zastanawiamy się jak estetycznie wykorzystać blat, który pusty wygląda smutno, zaś przepełniony – nieestetycznie. Dodatki zawsze muszą być dopasowane do naszych mebli i stanowić ich uzupełnienie. Komody nowoczesne mają także witryny, często podświetlone, w których eksponujemy przedmioty. Podpowiadamy jak praktycznie i ładnie wykorzystać nasze meble i możliwości aranżacyjne.

Dodatki dopasowane do naszych mebli

Kolorystyka w aranżacji wnętrz to bardzo ważny punkt. Dopasowanie, bądź praca na kontrastach pozwala na uzyskanie zupełnie innego finału. Jeśli postawiłeś na czarną komodę, to najlepszym kolorem dla Ciebie będzie biel lub srebro. Jeśli masz nowoczesną komodę w salonie postaw na jej blacie coś w stylu nowoczesnym. Może to być np. zdjęcie abstrakcji w futurystycznej ramce, dekoracyjne przedmioty o bliżej nieokreślonym kształcie lub – jeśli chcesz nieco zaszaleć – figurki zwierząt, ale w nowoczesnej formie. Białą komodę idealnie ozdobią biało-czarne dodatki. Na szklanych półkach w witrynach postaw np. zestaw eleganckich lampek do wina. Dzięki temu połączysz estetykę z użytecznością. Do nowoczesnej komody z pewnością nie będą pasować – przedmioty ceramiczne, drewniane, bukiety kwiatów, świeczniki czy lustra w zdobionej ramie. To po prostu nie ta bajka. Pamiętaj, że nowoczesność nie lubi przepychu, opiera się przede wszystkim na prostocie.

Dodatki do mebli w sypialni

Jeśli na blacie nowoczesnej komody mają stać wyłącznie dekoracyjne przedmioty, które będą ozdabiać mebel – to postaw np. zmysłowe i zarazem nowoczesne zdjęcie (kolorystyka czarno-biała) oraz naczynia (proste kształty, gładkie powierzchnie, połysk, bez zdobień, najlepiej w jednym kolorze). Jeśli zależy ci, by na blacie komody stanęły przydatne rzeczy w sypialni – możesz połączyć estetykę z funkcjonalnością. Na komodzie postaw szkatułkę na biżuterię (pamiętaj, by była nowoczesna). Nie wybieraj szkatułek w złotym kolorze, rzeźbionych, w stylu glamour, ani też rustykalnych, drewnianych. Możesz postawić też butelki z perfumami czy lustro, przydatne podczas porannej toalety – wówczas komoda spełnia dodatkowo rolę toaletki.

Przed Tobą stoi wiele możliwości aranżacyjnych. Zastanów się i znajdź idealne dodatki do mebli dla siebie. To właśnie one podkreślą preferowany przez Ciebie styl i zaznaczą charakter samego twórcy kompozycji.