Drewniane meble na wymiar charakteryzują się tym, iż z każdym dniem wyglądają lepiej. W przeciwieństwie do tych wykonanych z płyty pod wpływem światła zmieniają barwę, lecz nigdy nie tracą na wartości estetycznej. Jednak wymagają odpowiedniego czyszczenia oraz pielęgnacji. Bez niej może okazać się, iż stracą swoją atrakcyjność.


Drewniane meble na wymiar, co może im zaszkodzić?


Drewniane meble na wymiar należą do niezwykle trwałych. Zaś jego odporność wystawiona jest na rozmaite próby. Z trudem przyznajemy, iż największy wpływ na ich wygląd ma człowiek, a konkretnie jego ingerencja. Przedmioty trzymane na meblach oraz wilgotne szklanki czy też radosna twórczość dzieci, aż po nieprawidłową pielęgnację mogą im zaszkodzić. Drugim czynnikiem degradującym jest bezpośrednie działanie wody oraz wilgoci.


Drewniane meble na wymiar pielęgnacja


Drewniane meble na wymiar wymagają odpowiedniej, lecz nieuciążliwej pielęgnacji. Pamiętajmy, iż to właśnie ona decyduje o efekcie wizualnym, który powinien zachwycać nas przez wiele lat. Regularne czyszczenie stołów, szaf, krzeseł czy też szeroko pojętych meble na wymiar to pierwsza i główna zasada dbania o nie. Nie powinno się do tego celu stosować tłustych ani żrących detergentów i detergentów, ponieważ w ich wyniku mogą powstawać plamy i przebarwienia. Jak w wielu przypadkach najprostsze rozwiązania stają się najlepsze. Dlatego też zwilżona szmatka z łagodnym detergentem wystarczy. Wyczyszczone drewniane meble na wymiar powinny zostać wytarte do sucha, w celu uniknięcia negatywnego wpływu wilgoci. Dodatkowo nieuniknione jest okresowe konserwowanie powłok malarskich i lakierniczych. Dzięki niej podkreślimy naturalne efekty wizualne takie jak faktura drewna czy też słoje.


Drewniane meble na wymiar renowacja


Drewniane meble na wymiar w szczególności te pochodzące z antykwariatów mogą wymagać cyklinowania oraz ich pełnego odnowienia wierzchniej warstwy. Pamiętajmy, iż usunięcie śladów psujących efekt wizualny nie zlikwiduje wszystkich wyróżniających się od całości detali. Drewniane meble na wymiar swój urok zawdzięczają właśnie temu, iż nigdy nie spotkamy drugiego takiego samego kawałka drewna i takiego samego koloru. Drewniane meble na wymiar są idealne dla osób ceniących sobie oryginalne i niepowtarzalne wnętrze.