Garderoba na wymiar to wyjątkowe funkcjonalne i praktyczne rozwiązanie, który sprawdzi się w każdym domu. Bez względu na wiek płeć oraz wielkość posiadanego mieszkania czy też domu chyba wszyscy o niej Marzymy. Nawet najmniejsza garderoba na wymiar może zostać zaprojektowana w królewskim stylu. Ponadto jej wykonanie pozwoli nam na zaoszczędzenie miejsca w pozostałych pomieszczeniach. Garderoba na wymiar może przybierać forma odrębnego pomieszczenia lub też dobrze zorganizowanej szafa na wymiar. W wykonaniu obu głównie liczy się funkcjonalność pomysłowość i oczywiście wzornictwo.


GARDEROBA NA WYMIAR – Jak znaleźć Idealne miejsce?


Garderoba na wymiar oczywiście powstanie tam gdzie ją stworzymy. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest wydzielanie odrębnego pomieszczenia, ponieważ znacznie łatwiej będzie je zaprojektować. Niestety nie każdy z nas ma taką możliwość i głównie garderoba na wymiar powstaje poprzez wydzielenie z innego pomieszczenia przestrzeni na przykład w sypialni czy też przedpokoju. Niejednokrotnie podkreślaliśmy, iż garderoba na wymiar czy też szafa na wymiar musi powstać na podstawie listy rzeczy, którą będziemy chcieli w niej przechowywać. Takie podejście zagwarantuje nam, że znajdzie się w niej wszystko, co planujemy w logiczny i prosty do utrzymania porządku sposób.


Garderoba na wymiar powinna również posiadać dobrą wentylację, aby przechowywane w niej rzeczy zachowały ładne i atrakcyjne zapach. Z tej samej przyczyny nie powinniśmy lokalizować jej w pobliżu kuchni, ponieważ nawet najlepsze wentylacja nie uchroni ich od zapachu na przykład smażonego mięsa czy też cebuli. Najlepszym miejscem na lokalizacja garderoba na wymiar będzie sypialnia zwykle usytuowana w pobliżu łazienki.


GARDEROBA NA WYMIAR – fronty


Wielu inwestorów zastanawia się czy garderoba na wymiar powinna mieć fronty pełne czy też ażurowe. Zwykle decydujemy się na jednolite i klasycznie wykonane fronty półki i regały z płyty meblowej. Garderoba na wymiar wykonana w tak klasyczny sposób gwarantuje nam bezproblemowy montaż wszelkich elementów wyposażenia w tym również wysuwanych drążków i szuflad. Niektórym klientom wykonana w ten sposób garderoba na wymiar wydaje się zbyt ciężka decydując się na odkryto garderobę złożoną z słupków i półek bez frontów. Sposób postrzegania przestrzeni w tym również garderoba na wymiar lub szafa na wymiar jest kwestią indywidualną I zależy od sposobu postrzegania. Pamiętaj, że wykonujesz ją dla siebie i to twoje oczekiwania powinna ona spełniać.


GARDEROBA NA WYMIAR – sposób na zagospodarowanie poddasza


Każdy z nas zastanawia się, w jaki sposób zagospodarować przestrzeń na poddaszu. Liczne skosy specyficzna architektura nie ułatwiają nam tego zadania. Warto zauważyć, iż poddasze to Idealne miejsce dla garderoba na wymiar. Trwała zabudowa zostanie optymalnie wykorzystana, ponieważ w zabudowa skosów szafa na wymiar jest najbardziej praktycznym rozwiązaniem. Dodatkowo ze względu na duże różnice w wysokości pomieszczenia ciężko będzie nam zaaranżować je na inne pomieszczenia. Specjaliści i architekci podczas wykonywania projektu wezmą pod uwagę praktyczność oraz fakt, aby dostęp do ubrań oraz samo ubieranie odbywało się w swobodnym zakresie ruchów.