Garderoba na wymiar staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Jednak, aby była ona funkcjonalna musimy zastosować odpowiednie rozmiary garderoby kształt oraz odległości od ścian czy też frontów w drugiej części. Dziś opowiemy wam, w jaki sposób zaprojektować garderoba na wymiar i jakich trików użyć, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń, którą posiadamy i dodatkowo optycznie ją powiększyć.


GARDEROBA NA WYMIAR w bloku


Jeżeli nasza garderoba na wymiar a dokładniej pomieszczenie, w którym planujemy ją wykonać jest niewielkie możemy zastosować kilka materiałowych rozwiązań, które dodadzą nam optycznie centymetrów. Wąska garderoba na wymiar powinna zostać wyposażona w lustro na końcowej ścianie. Nie dość, że będziesz mógł się w nim przeglądać podczas dobierania stroju to dodatkowo rozświetli i optycznie ją powiększy. Ponadto, jeżeli umieścisz lustro na wewnętrznej stronie drzwi to obydwie tafle będą się w sobie odbijać a więc nadadzą całemu wnętrzu głębi. Garderoba na wymiar może zostać również wydzielona z innych pomieszczeń za pomocą szkła mlecznego, które doda nam dodatkowych promieni światła pochodzących z sąsiednich pomieszczeń. Jeżeli zależy ci na oszczędności miejsca zdecyduj się na drzwi przesuwne lub dwuskrzydłowe w garderoba na wymiar. Oświetlenie nie pozostaje bez znaczenia, ponieważ musimy zapewnić sobie nieograniczony dostęp oraz widoczność do rzeczy znajdujących się wewnątrz szafy. Wśród naszych ostatnich realizacji możecie zobaczyć podświetlenie wewnętrzne LED, które znacznie ułatwia codzienne korzystanie z niej.


GARDEROBA NA WYMIAR czy SZAFA NA WYMIAR


Garderoba na wymiar czy też szafa na wymiar to pytanie, które zadaje sobie większość inwestorów mających mieszkania w kamienicy czy też bloku. Jeżeli gabaryty pomieszczenia nie pozwalają na jej wygodne zagospodarowanie korzystniejszym rozwiązaniem będzie wykonanie szafa na wymiar, która wykorzysta całą wysokość pomieszczenia i zaprojektowana na nasze indywidualne zamówienie z równa się pod kątem praktycznym z garderoba na wymiar.


Szafa na wymiar wykorzystująca całą wysokość i szerokość ściany w prawidłowy sposób pozwoli nam na segregacje odzieży zarówno pod kątem sezonowości jak i prawidłowe oddzielanie ich od obuwia. Dodatkowo zarówno szafa na wymiar, jaki garderoba na wymiar może zostać wyposażona w deskę do prasowania dodatkowa kosze do przechowywania bielizny oraz wiele innych.