Garderoba na wymiar to wyjątkowo funkcjonalne i wygodne rozwiązanie, o którym marzy wielu inwestorów na etapie budowy domu oraz remontu mieszkania. Nie ważne czy jesteś kobietą czy mężczyzną, z pewnością docenisz jej zalety. Garderoba na wymiar może powstać w praktycznie każdym wnętrzu. Nawet najmniejsze pomieszczenie możemy na nią przeznaczyć, zaś w kawalerkach wystarczy kawałek wnęki. Dzięki niej oszczędzamy również miejsce w pozostałych pomieszczeniach naszego domu. Nie ważne czy Twoją garderoba na wymiar tworzy odrębne pomieszczenie czy też bazujesz na szafa na wymiar, w obu tych rozwiązaniach liczy się funkcjonalność, pomysłowość i logika, które sprawią że stanie się ona pełnowartościową garderoba na wymiar.


Jak znaleźć miejsce na GARDEROBA NA WYMIAR?


Garderoba na wymiar może powstać w praktycznie dowolnym miejscu, zwłaszcza gdy wykonujemy ją na indywidualne zamówienie. Kolejną zaletą wykonania garderoba na wymiar jest jej dopasowanie do naszych potrzeb, nie musisz martwić się o odpowiednie wymiary oraz rozkład wieszaków i półek. Właściciele domów zwykle posiadają do tego celu specjalnie wydzielone wnętrze, które może zostać dowolnie zaprojektowane. W mieszkaniach będziemy zmuszeni do wydzielenia przestrzeni z pokoju lub pomieszczenia przejściowego.


Kształt oraz rozmiar pomieszczenia w którym ma powstać garderoba na wymiar ma ogromne znaczenie. To właśnie te czynniki determinują jej zagospodarowanie, rozkład modułów oraz konfigurację. Garderoba na wymiar dostosowywana jest do powierzchni, jaką dysponujemy, najczęściej budowana jest na planie kwadratu, prostokąta, litery „U” lub „L”. Każde z tych rozwiązań ułatwia korzystanie z garderoby, jeśli przemyślimy jego rozkład, ustawienie stref oraz dobór odpowiednich akcesoriów. Garderoba na wymiar powinna cechować się dobrą i sprawną wentylacją, aby domowe zapachy nie przenikały ubrań. Dodatkowo nie powinniśmy planować jej wykonania w pobliżu kuchni. Korzystnym rozwiązaniem jest zlokalizowanie garderoba na wymiar w pobliżu sypialni lub łazienki ze względu na praktyczne jej wykorzystanie podczas codziennych porannych czynności. Wiele domów parterowych posiada możliwość wykorzystania poddasza, lecz ze względu na różnice wysokości zwykle pozostaje ona niewykorzystana. Wykorzystajmy atut w postaci skosów i niskich sufitów do ulokowania w garderoba na wymiar regałów, półek, schowków, drążków czy innych wieszaków. To dzięki meble na wymiar, wykonanym na zamówienie, bardzo dokładnie dopasujemy ich gabaryty do architektury wnętrza, bez względu na to, gdzie zaplanujemy urządzić naszą garderobę.