Garderoba na wymiar

Garderoba to marzenie każdego z nas. Przestronne miejsce do przechowywania ubrań wyposażone w funkcjonalne szafy, skrywające uporządkowane i prawidłowo sklasyfikowane części garderoby. Dodatkowo jest to miejsce, w którym bez przeszkód możemy zorganizować miejsce do prasowania, zaś przy zastosowaniu prawidłowej wentylacji – nawet miejsce do suszenia odzieży. Jedno jest pewne garderoba powinna powstać w każdym domu – nawet tym najmniejszym. Przekonanie, iż garderoba wymaga dużej powierzchni jest błędne – owszem zajmuje ona miejsce – jednak pozwala na ukrycie wielu przedmiotów i organizację całego domu.

Szafa jak garderoba

Oczywiście nie każde wnętrze może zostać wyposażone w przestronną i dobrze oświetloną garderobę na wymiar. Kawalerki czy też niewielkie mieszkania powinny zostać wyposażone w szafę na wymiar. Szafa na wymiar pozwala na pełną personalizację – dzięki niej zyskasz funkcjonalną i pojemną przestrzeń, dzięki której będziesz mógł zrezygnować z dodatkowych mebli w salonie – zyskując miejsce.

Szafa odmienia nasze wnętrza, dodając im oryginalności i niespotykanego designu. Do niedawna szafa na wymiar była kojarzona ze zwykłą bryłą, która nie prezentowała sobą nic szczególnego. Obecnie mamy tysiące kolorów płyt do wyboru. Nieograniczone możliwości łączenia materiałów – a więc pełną personalizacje.  Półki, regały i komody w garderobach wykonywane są nie tylko z lakierowanego mdf, fornirowanych płyt i laminatów. Teraz meble mogą być tapicerowane tkaninami albo skórą naturalną lub ekologiczną. Tak wykończone szuflady są świetnym tłem dla męskich i damskich dodatków.

Szafy na wymiar sposobem na ład

MacMeble wykonuje szafy na wymiar w pełni spersonalizowane i dostosowane do potrzeb i oczekiwań jej użytkowników. Wspólnie zastanowimy się nad rozkładem funkcjonalnym i wykonamy rozmieszczenie, które ułatwi Ci życie. Wygląd szafy jest istotny, jednak to jej wnętrze jest najważniejsze. Ponadto szafa na wymiar pomoże Ci w sezonowym segregowaniu odzieży. Rzadziej noszone ubrania możesz umieścić w szklanej witrynie, która ochroni je przed kurzem. Planując wykonanie garderoby warto zastanowić się nad oświetleniem, które jest niezwykle istotne. LEDy – pojawiają się nie tylko w szafach, ale są zintegrowane z drążkami do wieszania ubrań oraz montowane w każdej szufladzie. Światło gaśnie w momencie zamknięcia mebla.

Projekt szafy i garderoby

Projekty i wizualizacje to podstawa. Dzięki nim jesteśmy w stanie wyobrazić sobie jak nasza szafa lub garderoba będzie się prezentować finalnie. Mówi się, iż o dobrze zaprojektowanej garderobie na wymiar świadczy panujący w niej porządek. Aby tak się stało wszystkie rzeczy powinny być łatwo dostępne i umieszczone tak żeby nie rujnować stosu swetrów wyjmując tylko jeden z nich. Ponadto ilość półek i wieszaków musi być dostosowana do wielkości pomieszczenia i ilości posiadanych ubrań, butów i dodatków. Przed przystąpieniem do wykonania szafy na wymiar powinniśmy zastanowić się ile potrzebujemy; półek i wieszaków.