Wnętrze w stylu glamour to zupełne przeciwieństwo minimalizmu, triumfującego szczyty popularności. Jednak to właśnie on jest obiektem marzeń większości kobiet. Glamour narodził się już na początku dwudziestego wieku. Początkowo uznawany za tandetny i kiczowaty, teraz symbolizuje ekskluzywność i piękno. Po latach dominacji prostoty, przepych, bogactwo wzorów i kolorów wracają do łask. Taki styl, choć można zastosować go w każdym pomieszczeniu, szczególnie dobrze sprawdza się w sypialni, bo jest elegancki i ciepły.

kuchnia 006


Czy jest glamour – cechy charakterystyczne stylu?


Do głównych cech charakterystycznych stylu glamour zaliczamy wykorzystanie kolorów ziemi. Ciepły brąz, czerń, fiolet, róż oraz złoto idealnie wpisują się w klimaty glamour. Pomieszczenie w tym stylu musi być przepełnione ekstrawagandzkimi dodatkami i wrobić wrażenie przysłowiowego wow. Meble, zatem będą w stylu Ludwika XVI, okna i lustra zachwycają wielkością zaś kandelabry, ozdabiają nie tylko stoły, ale i komody. Idealnym uzupełnieniem takich mebli jest plusz oraz skóra.


W pięknych oknach znajdą się opadające na ziemię, ciężkie zasłony bądź fantazyjnie upięte rolety. Ściany we wcześniej wspomnianych kolorach mogą zostać urozmaicone graficznymi tapetami czy też kwiatowymi wzorami. Jednak ten element powinien stanowić jedynie dekorację, a nie znaleźć się na każdej ze ścian, bo optycznie za bardzo przytłoczy wnętrze.


Sypialnia w stylu glamour


Sypialnia w stylu glamour to przede wszystkim wyjątkowe i niepowtarzalne meble. A jeżeli sypialnia to koniecznie łóżko. W sypialni glamour zwykłe łóżko zmienia się w prawdziwe królewskie łoże. Nie tylko w wielkość, ale i zdobności łóżka jest sztuką. Duży jest także zagłówek łóżka, który niekoniecznie musi być częścią jego ramy. Bardzo modne są, bowiem teraz welurowe, pikowane zagłówki, które mocuje się do ściany i dopiero do niego dosuwa się ramę z materacem. Na łóżku nie może zabraknąć także ciężkiej kapy, którą przykryjemy kołdrę, i dużej ilości dekoracyjnych poduszek w tym samym kolorze.


Styl glamour to zabawa pięknem i designem. Postaw na wyjątkowe meble i dodatki. Ważne, aby były one niepowtarzalne i zgodne z Twoimi preferencjami, ponieważ cechy stylu to jedno, zaś nasze oczekiwania to drugie.