Często zapominamy o szczegółach, które tworzą całokształt kuchni. Między innym są to gniazda sieciowe. Umieszczone na ścianie pomiędzy szafkami kuchennymi są praktyczne i mamy do nich łatwy dostęp, ale co jeśli planujemy na ścianie lacobel czy grafikę na szkle w kuchnia na wymiar? Wtedy mogłyby zepsuć zamierzony efekt.


Producenci i na to znaleźli sposób.

Ciekawym rozwiązaniem w kuchnia na wymiar są gniazdka wpuszczane w blat kuchenny. Konstrukcja składa się ze stabilnego gniazda oraz wysuwanej lub otwieranej listwy z 3 gniazdami sieciowymi o mocy 230V w praktycznej obudowie chowanej w blacie.


Oprócz zastosowania w blatach kuchennych czy w kuchnia na wymiar może znaleźć również zastosowanie w miejscach, gdzie ważny jest szybki i wygodny dostęp do gniazd sieciowych, np. biurko, komoda w salonie przy której ładujemy laptopa i telefon. Dzięki takiemu zastosowaniu unikniemy nadmiaru kabli z powodu niewystarczającej ilości gniazd. Może być stosowany w blatach od grubości 25 mm (standardowy blat w kuchnia na wymiar ma grubość 30mm).


W zależności od wybranego rodzaju gniazda można wysuwać zarówno w poziomie jak i z góry czy z dołu. Gdy gniazdo w kuchnia na wymiar jest nieużywane można wpuścić je w blat i uzyskać gładką powierzchnię roboczą. Pokrywa górna takiej listwy dostępna jest w kolorach: czarnym i szaro-grafitowym (okrągłe); białym, czarnym i aluminium (prostokątne).


Gniazdo okrągłe w kuchnia na wymiar potrzebuje miejsca w szafce, aby móc się ”schować”, dlatego dobrym pomysłem jest umieszczenie w rogu szafki narożnej. Zazwyczaj pozostaje tam niewykorzystana przestrzeń. Wymiary: długość całkowita 280 mm, średnica ok 102 mm.


Gniazdo prostokątne w kuchnia na wymiar wymaga mniej miejsca w szafce niż okrągłe. Konstrukcja obejmuje stabilne, nieruchome gniazdo montowane w meblu oraz otwieraną część ruchomą po kliknięciu w przycisk. Wymiary: długość 265 mm, szerokość 130 mm, wysokość całkowita 68 mm.


Gniazdo w blacie w kuchnia na wymiar to świetne rozwiązanie zarówno do blatu kuchennego, ale również na wyspę kuchenną, do salonu i biura. Warto o tym pomyśleć już na etapie remontu czy budowy kuchnia na wymiar, aby doprowadzić elektrykę w odpowiednie miejsce.