Kuchnia na wymiar często kształtuje się w naszych głowach przez lata. Doświadczenie kulinarne i rodzinne pokazuje nam najlepsze pod kątem praktycznym rozwiązania. Dodatkowo kuchnia na wymiar to również szerokie doradztwo profesjonalistów.

Podpowiadamy, jak dobrze wybrać szafki do kuchnia na wymiar? Jaki jest koszt? I na co zwracać uwagę. Łatwo można dostosować kuchnia na wymiar do stylu życia i wybrać meble funkcjonalne zgodne z naszymi gustami. W wyborach nie ogranicza nas właściwie nic, poza kosztami.


Najtańszym i najprostszym rozwiązaniem jest gotowy zestaw mebli do kuchni, w skład którego wchodzą szafka pod zlewozmywak, szafki do kuchni stojące przeznaczone do przykrycia blatem roboczym oraz kilka szafek wiszących. Dolne szafki do kuchni łączy się blatem – jest on w zestawie albo można go dokupić samemu. Zgodnie ze współczesną tendencją szafki kuchenne mogą tworzyć długie ciągi, w których jednakowe fronty kryją różne funkcje, albo przeciwnie – przerywane są otwartymi półkami lub przeszklonymi witrynami. Niestety oferowane gotowe zestawy cechują się niską jakością użytych materiałów i zwykle nie „wytrzymują” one dłużej niż 3 lata. Dodatkowo wiele niedociągnięć związanych z chociażby kształtem ścian, odbiera estetykę nawet najmodniejszemu gotowemu zestawowi. Kuchnia na wymiar to idealne dopasowanie, dzięki czemu zyskujemy atrakcyjny wizualnie zestaw, ale również łatwość w utrzymaniu czystości.


Meble do kuchni


Nowoczesnym i modnym rozwiązaniem w kuchnia na wymiar są bezuchwytowe szafki kuchenne. Otwiera się je dzięki odpowiednio wyfrezowanej krawędzi lub „na klik-klak” – szafka samoczynnie otwiera się po naciśnięciu w odpowiednim miejscu. Fronty takie w kuchnia na wymiar tworzą gładkie powierzchnie na tle ścian, stając się barwnymi plamami lub tworząc czyste proste linie. Doskonale harmonizują z metalem, kamieniem czy szkłem. System ten nie należy do najtańszych. Jednak w to rozwiązanie warto zainwestować nie tylko ze względów estetycznych, ale też gdy mamy małe dzieci – przy takim systemie otwierania na pewno nie nabiją sobie guza o wystające uchwyty. Modne w kuchnia na wymiar są również drzwiczki przesuwne, które podobnie jak żaluzjowe, nie zabierają miejsca przed szafką. Fronty są wówczas osadzone na prowadnicach. Kupując szafki z takimi drzwiczkami, dobrze jest zwrócić uwagę na jakość i gwarancję systemów przesuwnych.