Kuchnia na wymiar sprawia, iż każdy z domowników czuje się w niej perfekcyjnie. Idealnie dopasowane meble i rozwiązania funkcjonalne, sprawiają iż nikt nie ma ochoty jej opuszczać. Brzmi jak marzenie? Świetnie się składa, ponieważ za niewielką opłatą może się ono okazać rzeczywistością.

Design w kuchni na wymiar

Kuchnia na wymiar to odpowiedź na potrzeby wszystkich użytkowników i ich wnętrz. Świat, w którym każda kuchnia prezentowała się identycznie odszedł w zapomnienie wraz z PRL-em. Dziś ile ludzi na świecie, tyle rozmaitych koncepcji kuchni na wymiar. Szeroki wybór płyt i okuć meblowych sprawia, iż ogranicza nas tylko i wyłącznie kreatywność. Fronty, blaty kuchenne, uchwyty do szafek i pozostałe akcesoria pozwalają na wyjątkową zabawę formą i fakturą.

Wraz z biegiem lat funkcja tego pomieszczenia nie zmieniła się. Kuchnia na wymiar to nie tylko miejsce przygotowania i spożywania posiłków, ale także rozmów i relaksu przy kubku dobrej kawy. Dodatkowo, co raz częściej kuchnia na wymiar łączy się z salonem, przez co staje się otwartą przestrzenią, która koncepcyjnie powinna zostać powiązana z pozostałymi pomieszczeniami. Biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki, głębiej zastanówmy się nad przewagą kuchni na wymiar w porównaniu z gotowymi rozwiązaniami.

Wymarzona KUCHNIA NA WYMIAR

Wymarzona kuchnia na wymiar to taka, która ma służyć nam przez wiele lat i zachwycać nas innowacyjnymi i wysoko funkcjonalnymi rozwiązaniami. Jej największą zaletą jest idealne dopasowanie do naszych wnętrz. Krzywe ściany i niestandardowe ich długości nie są straszne kuchni na wymiar. To największe zalety stanowiące o jej przewadze nad gotowymi rozwiązaniami.

Kuchnia na wymiar pozornie uznawana jest za drogie rozwiązanie. Jednak podejdźmy do tego jak do rachunku ekonomicznego. Kuchnia na wymiar wykonana z wysokiej, jakości materiałów będzie służyła nam przez wiele lat. Jeżeli wykonamy ją z litego drewna okaże się świetnym wyposażeniem dla następnych pokoleń. Gotowa kuchnia zwykle wykonana jest z szeroko dostępnych, cieńszych płyt, które pokryte są słabej jakości okleiną. Szacuje się, iż ich żywotność nie przekracza 4-5 lat. Tak więc, zastanów się, co w ogólnym rozrachunku wyniesie Cię taniej? Wymiana mebli, co 4 lata czy skrojona na miarę funkcjonalna kuchnia na wymiar?

Dodatkowo projekt kuchni na wymiar sprawia, iż na każdym jego etapie możesz moderować jej wygląd i rozkład funkcjonalny. Posiadasz wiele ozdobnych naczyń – wybierz przeszklone fronty. Masz dużo garnków – postaw na solidne okucia i szuflady. Wszystko zależy od Ciebie.

Ile kosztuje KUCHNIA NA WYMIAR?

Cena kuchni na wymiar uzależniona jest od wielu czynników. Kuchnia to inwestycja, która przeznaczone środki na jej realizacje odda nam w postaci funkcjonalności i trwałości materiałów. Podczas podejmowania decyzji nie powinniśmy kierować się tylko i wyłącznie ceną. Warto zdać się na podpowiedzi specjalistów, którzy na podstawie wieloletniego doświadczenia doradzą nam najlepsze rozwiązania. 
To ile będziemy musieli zapłacić za kuchnię na wymiar uzależnione jest od wybranych przez nas rozwiązań; systemów przechowywania i oświetlenia, wielkości kuchni oraz rodzaju materiałów.