Kuchnia na wymiar stała się standardem wyposażenia naszych wnętrz. Dzięki szerokiej ofercie płyt oraz rodzajów drewna, kuchnia na wymiar może przybrać nieograniczony design – dopasowany nie tylko wzornictwem do naszych oczekiwań, ale także funkcjonalnością. Wieloletnie doświadczenie stolarza oraz projektanta kuchni pozwala nam na zagospodarowanie i wykorzystanie każdego nawet najmniejszego skrawka naszej przestrzeni. Kuchnia na wymiar staje się idealnym i wymarzonym miejsce do gotowania i przyjmowania gości.


Ile kosztuje KUCHNIA NA WYMIAR?


W zależności od naszych oczekiwań i preferencji kuchnia na wymiar może kosztować od kilkuset złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy. Każdy stolarz posiada w swojej ofercie rozmaite materiały od płyt MDF po lite drewno. Dodatkowo na cenę kuchni na wymiar wpłyną okucia. Najtańsza kuchnia na wymiar zostanie wykonana z tanich laminatów. Ich obrzeża niestety są bardzo słabo zabezpieczone, dlatego też jednocześnie jest to najmniej trwałe rozwiązanie, polecane do mniej użytkowanych aranżacji. Trwalsza kuchnia na wymiar zostanie wykonana z laminatu, zaś jej obrzeża stanowić będą profile albuminiowe lub PCV.


KUCHNIA NA WYMIAR – trwała i tania


Kuchnia na wymiar może być trwała i stosunkowo tania. Najczęściej wybieranym materiałem spełniającym oba wymagania jest kuchnia na wymiar wykonana z płyty MDF. Finalny koszt kuchni uzleżniony jest od wymagań inwestora, jednak decydując się na indywidualne rozwiązania, które mają nam służyć wiele lat – nie powinniśmy kierować się tylko i wyłącznie ceną. To funkcjonalność i trwałość kuchni na wymiar będzie decydowała o jej opłacalności. Tania kuchnia na wymiar będzie wymagała znacznie szybszej wymiany – co w konsekwencji wpłynie na jej finalną opłacalność. Dodatkowo kuchnia na wymiar wykonana z tanich materiałów jest znacznie podatniejsza na zarysowania a jej fronty na odbarwienia. Lepszej jakości meble z płyt MDF będą już nieco droższe w zakupie, jednak ich trwałość oraz komfort użytkowy okażą się znacznie większe.


KUCHNIA NA WYMIAR w forniru


Fornir to ciekawa alternatywa dla mebli z litego drewna. Kuchnia na wymiar pokryta fornirem do złudzenia przypomina meble drewniane. Głównie dlatego iż jej front jest pokryty cienką warstwą płatów drewna uzyskanych poprzez skrawanie ze ściętych pni drzew. W ostatnich latach kuchnia na wymiar przybiera błyszczącą formę. Kuchnia na wymiar na wysoki połysk będzie jednak przynajmniej o kilkaset złotych droższa niż jej matowe odpowiedniki.


Drewniana KUCHNIA NA WYMIAR


Drewniana kuchnia na wymiar wyróżnia się elegancją i klasycznym urzekającym pięknem, które wraz z upływem czasu zyskuje w naszych oczach. Dodatkowo jest to idealne połączenie trwałości i ponadczasowego dresingu. Z pewnością drewniana kuchnia na wymiar to najlepsza inwestycja – jednocześnie wymagająca najwyższego wkładu finansowego. Jednak kuchnia na wymiar z litego drewna z pewnością będzie mogła zostać przekazana z pokolenia na pokolenie.


Okucia w kuchni na wymiar


Zastosowane rozwiązania wewnątrz kuchni również mają wpływ na jej cenę. Funkcja cichego domykania drzwiczek czy nowoczesne prowadnice do szuflad mogą w istotny sposób zwiększyć koszt wykonania produktu.