Dlaczego lustro na wymiar i nie tylko odbija obraz? To jedno z pytań na które wiele z nas chciałby poznać odpowiedź ale wstydzi się je zadać. Mimo iż odpowiedź nie jest taka oczywista. Światło padające na dowolną powierzchnię posiada trzy drogi końcowe. Pierwsza z nich to rozwiązanie kiedy zostaje pochłonięta i tak dzieje się ze powierzchniami matowymi w kolorze czarnym. Dodatkowo może zostać rozproszone lub odbite.


LUSTRO NA WYMIAR ciekawostki


Aby lustro na wymiar powstało musimy stworzyć idealnie gładką powierzchnię której nierówności będą mniejsze niż długość fal padającego światła. Często również zastanawiamy się czy kolor ma znaczenie. Otóż kolory mają tylko te powierzchnie które pochłaniają część promieni świetlnych a resztę odbijają. Analogicznie lustro na wymiar odbija wszystkie promienie świetlne a więc lustro na wymiar będzie miało taki kolor jakim je oświetlimy.


Najczęściej stosowane grubości


Do najczęściej stosowanych grubości w lustro na wymiar należy zaliczyć grubość 4 mm. Ponadto do wyboru mamy grubość 3 mm które stosowane są zwykle w meblarstwie i szafach przesuwnych. Stosowanie lustro na wymiar o mniejszej grubości jest uzasadnione tym iż łatwiej wchodzi ono w profile meblowe zasięgu waga mniej obciąża skrzydła i systemy jezdne. Dodatkowo do wyboru mamy jeszcze grubość 5 mm i 6 mm. To rozwiązanie przeznaczone jest do stosowania w miejscach gdzie lustro na wymiar mogłoby być narażone na większe obciążenia oraz ryzyko uszkodzeń będą to na przykład miejsca publiczne.


LUSTRO NA WYMIAR jakość


Lustro na wymiar jak każdy inny przedmiot w naszym domu musi spełniać wymagania jakościowe. W jego przypadku Głównie chodzi tu o odporność na wilgoć. Lustra przeznaczone do masowej sprzedaży pochodzące z chińskiej produkcji mimo iż są tanie to nie nadają się do zastosowania w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności ponieważ po krótkim czasie użytkowania zaczynają pojawiać się zaczernienia oraz plamy. Niskiej jakości powłoka zabezpieczająca srebrny podlew lustra w reakcji z wilgocią zaczyna się utleniać. Dlatego też Jeżeli zależy ci na ozdobnym lustrze które będzie ci służyło przez wiele lat skorzystaj z usługi lustro na wymiar.


LUSTRO NA WYMIAR do zadań specjalnych


Choć wcześniej wspomnieliśmy iż lustra posiada kolor według odbitego światła to do jego produkcji możemy użyć szkła barwionego w masie a więc w pewnym stopniu zmanipulować jego odbiciem. Popularne choć rzadko stosowane jest również lustro weneckie. Weneckie lustro na wymiar zostanie pokryte specjalną powłoką odbijające światło tylko z jednej strony. Dając nam możliwość przy odpowiednim kontraście oświetlenia uzyskać efekt widoczności tylko z jednej strony podczas gdy w odwrotnej nie widać nic.