Kuchnia to pomieszczenie, które każdego dnia kojarzy nam się z ciepłem rodzinnego klimatu oraz miłą atmosferą. Większość z nas marzy o dużej przestronnej i pięknie oświetlonej kuchni, która pozwoli nam na wspólne spożywanie posiłków. Niestety zwykle kuchnie w naszych mieszkaniach są niewielkie. Na szczęście kuchnia na wymiar pozwoli nam na funkcjonalne i ergonomiczne zagospodarowanie naszych wnętrz, które w pełni wykorzysta jego możliwości.

Wybieramy meble do małej kuchni

Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy wziąć pod uwagę jest kolorystyka mebli oraz ścian i podłóg, ponieważ bezpośrednio przełoży się ona na optyczne powiększenie lub pomniejszenie naszego wnętrza. Mała kuchnia na wymiar powinna zostać wyposażona w meble znajdujące się w różnych liniach, umieszczonych na jednym poziomie. Ten zabieg spowoduje, iż kuchnia na wymiar będzie sprawiała wrażenie uporządkowanej i przestronniejszej. Dodatkowo szafki nie powinny być masywne ciemne i przytłaczające. W małej kuchni na wymiar świetnie sprawdzają się szklane fronty, które dodatkowo oświetlone wewnątrz – zwielokrotnią kuchenną przestrzeń. Mała kuchnia na wymiar nie powinna wykorzystywać zabudowy do samego sufitu, ponieważ zaburza on proporcje i optycznie zmniejszy przestrzeń.

Co na ściany w KUCHNIA NA WYMIAR?

Kuchnia na wymiar to nie tylko meble, ale także stylowe i funkcjonalne wyposażenie jej w dodatkowe elementy wystroju. W niewielkiej kuchni na wymiar bardzo dobrze sprawdzają się fototapety z perspektywą – umieszczone za szklaną taflą. Taki zabieg spowoduje, iż kuchnia na wymiar stanie się przestronniejsza zaś szkło odbijając światło wprowadzi dodatkowe promienie słoneczne. Urządzając małą kuchnie na wymiar bardzo zwrócić uwagę na fakt, iż podłużne pasy optycznie wydłużają kuchnie. Zasada ta tyczy się nie tylko ścian, ale również podłóg. Dodatkowo niedocenianym elementem wystroju kuchni na wymiar są lustra. Sprawiają one wrażenie głębi, gdy umieścimy je w podłużnej linii nad blatem lub po przeciwnej stronie mebli. Kuchnia na wymiar wyposażona w lustra odwraca uwagę od ściany i optycznie zwiększa proporcje pomieszczenia. Pamiętajmy jednak, iż lustro odbija wszystko -zatem będzie to korzystne rozwiązanie tylko i wyłącznie dla osób, które utrzymują nieskazitelny porządek w kuchni.

Oświetlenie do zadań specjalnych

Prawidłowo dobrane oświetlenie odgrywa ogromną rolę nie tylko w salonie, ale także w kuchni. Kuchnia na wymiar wykorzystująca ergonomiczne oświetlenie jest funkcjonalna i estetyczna. Dobrze dobrane oświetlenie pomaga stworzyć niepowtarzalny i intrygujący nastrój. Decydując się na urządzenie małej kuchni – wybierz profesjonalistów, którzy stworzą dla ciebie niepowtarzalny projekt kuchni na wymiar.