Meble kuchenne to serce każdej kuchni, zaś kuchnia to serce każdego domu. To właśnie w niej toczy się życie i odbywają się najmilsze rozmowy w całym domu. Tutaj nasze zmysły węchu są pobudzane i nieustannie je odwiedzamy. Domownicy uwielbiają w niej spędzać czas. Dlatego też nikt z nas nie ma wątpliwości, że to właśnie kuchnia na wymiar spełni oczekiwania najbardziej wymagających inwestorów. Kuchnia musi być praktyczna, funkcjonalna i piękna. Każdy nawet najmniejszy detal będzie w przyszłości rzutował na nasze samopoczucie w kuchni. Projektanci i stolarze każdego dnia ułatwiają nam życie wykonując kuchnie na wymiar.


Jaki materiał na kuchnie na wymiar?


Nie od dziś wiadomo, że kuchnia na wymiar każdego dnia poddawana jest próbie wytrzymałości materiałów. Duża zmienność temperatur, wysoka wilgotność powietrza oraz sam proces przygotowania potraw wystawia na próbę nasze blaty kuchenne i szafki. Przy wyborze materiałów wykończeniowych powinniśmy kierować się trwałością materiałów. To właśnie ich jakość wpłynie na estetykę po kilku latach użytkowania. Dodatkowo kuchnia na wymiar powinna być funkcjonalna – rozmieszczenie blatów kuchennych oraz sprzętów AGD w prawidłowy sposób każdego dnia ułatwi nam nie tylko gotowania, ale także utrzymanie czystości. Nie bez znaczenia wygląd kuchni na wymiar podajemy na ostatnim miejscu. Oczywiście musi ona cieszyć nasze oko, jednak to funkcjonalność i wysoka jakość materiałów jest najważniejsza. Kuchnie na wymiar łączą wszystkie te cechy.


Z czego korpus kuchni na wymiar?


Szkieletem kuchni na wymiar jest korpus – niewidoczny od zewnętrz. Zwykle wykonuje się go z laminowanej płyty wiórowej, która wyróżnia się nie tylko podatnością w obróbce, ale także trwałością. Laminat jest odporny na zabrudzenia, a jego powierzchnia jest zazwyczaj delikatnie matowa, co ułatwia utrzymywanie czystości. Kolorystyka produktów jest bardzo wszechstronna, dlatego nie musisz obawiać się, że trudno będzie znaleźć idealny odcień w twojej kuchni na wymiar.


KUCHNIE NA WYMIAR – fronty


O finalnym wyglądzie kuchni decydują fronty – to właśnie one będą cieszyć nasze oczy każdego dnia. Dlatego to właśnie im poświęca się najwięcej uwagi podczas projektowania kuchni na wymiar. Różnorodność materiałów, precyzja wykonania oraz detale będą odgrywały największą rolę na etapie efektu finalnego.


Drewniana KUCHNIA NA WYMIAR


Niewątpliwie charakter naturalnego drewna ma swój urok, który jest od razu zauważalny. Powrót trendów aranżacyjnych do minimalistycznych form kuchni, upiększonych organicznymi elementami drewna, kamienia lub cegły zdobywa obecnie szczyty popularności. Drewniana kuchnia na wymiar jest najbardziej szlachetnym i luksusowym wyborem. Materiał ten sprzyja upodobaniom i gustom, ponieważ możesz wybierać wśród efektownych barw czereśni, jesionu, olchy, buka, brzozy lub jaworu, bądź nastawić się na klasyczny i ponadczasowy dąb. Możliwości stolarskie, które dopasowują drewno do stylu i gustu inwestora są duże, ponieważ materiał można bejcować, nadając mu kolor; frezować, upiększając jego kształty; postarzać, pogłębiając jego unikatowy charakter.