Kuchnia na wymiar to niewyczerpane źródło technologicznych nowinek i inspiracji. Dziś skupimy się na szafkach kuchennych, konkretniej górnych w zakresie wizualnym. Choć przyjęło się, iż górne szafki w kuchnia na wymiar są w pionie, to nie zawsze musi tak być 🙂  … dziś omówimy dla Was możliwe rozwiązania w górne szafki w kuchnia na wymiar.

 


Pionowe czy poziome szafki w kuchnia na wymiar?


Rozliczne szafki wiszące w kuchnia na wymiar mają różne proporcje i różnorako wypełniają, i dzielą przestrzeń. Zastanów się, jaka kuchnia na wymiar Ci się marzy. Klasyczna? A może jesteś fanem nowoczesnych meble na wymiar? W jakim stylu jest urządzone Twoje mieszkanie?


Wysokie i wąskie szafki z przeszkleniami w kuchnia na wymiar idealnie prezentują się w klasycznych kuchniach. Tak jak pionowe pasy, wąskie i wysokie szafki wyciągną wnętrze w górę. Przeszklenia wyglądają dużo lżej, więc warto je stosować w niewielkich pomieszczeniach. Niestety musisz się liczyć z tym, że cała zawartość szafek będzie widoczna. Jeśli lubisz proste rozwiązania w kuchnia na wymiar, pomyśl o gładkich frontach bez zbędnych ozdobników. Jest to doskonałe rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz. Żeby nie było zbyt minimalistycznie, można wybrać fronty z drewna. Zaletą kuchnia na wymiar z drewna jest przede wszystkim ich naturalny, ciepły wygląd. We wnętrzu od razu robi się przytulnie. Jeśli nie lubisz szafek kuchennych wypełniających przestrzeń aż do sufitu, rozważ poziome fronty kuchenne. Świetnie prezentują się w nowoczesnej kuchnia na wymiar


Możemy oczywiście wykorzystać różne szerokości i wysokości szafek tworząc wyjątkową kompozycję w kuchnia na wymiar. Właściciele salonów z aneksem kuchennym, jeśli jest taka możliwość, powinni rozważyć zastąpienie szafek zwykłymi półkami. Proste półki mają mniej kuchenny charakter i wizualnie nie zabierają tyle przestrzeni, co zwykłe szafki. Pozwalają również znacznie obniżyć koszt remontu. Niestety trzeba regularnie dbać o porządek na nich.


A może kuchnia na wymiar bez szafek? 


Nie wątpliwie znajdą się również osoby, którym do przechowywania wystarczą tylko dolne szafki. Wtedy w otwartych pomieszczeniach kuchnia będzie się mniej rzucać w oczy, a ściany bez górnych szafek dadzą pole do artystycznego popisu, ponieważ wolna przestrzeń wręcz prosi się o ozdobienie.