Kuchnia na wymiar to nie tylko kolorystyka frontów i rozkład szafek. Kolejnym bardzo ważnym aspektem stanowiącym o praktyczności kuchnia na wymiar są uchwyty, zlewy oraz wykończenia nadblatowe. Jakie uchwyty i wykończenia będą dominowały? Czy zlew ma duże znaczenie w końcowym efekcie kuchnia na wymiar? Dziś opowiemy Wam o trendach w kuchnia na wymiar 2019. 


Trójkąty, heksagony, terazzo – wykończenia w kuchnia na wymiar


Jednym z najważniejszych trendów w kuchnia na wymiar 2019 jest zastosowanie w kuchni płytek ściennych o nietypowym, trójkątnym kształcie. Po kilku latach dominacji heksagonów, czyli kafelek ściennych i podłogowych w kształcie sześciokąta, to właśnie proste i eleganckie trójkąty opanowują właśnie świat dekoracji wnętrz. Ze względu na dekoracyjny kształt i dużą role w wykończeniu kuchnia na wymiar zdobione są one najczęściej jednolitym kolorem bez ornamentów. Ciekawie wygląda zwłaszcza zestawienie dwóch lub trzech kolorów, z których można tworzyć najmodniejsze niegeometryczne wzory na ścianie nad blatem kuchennym lub na podłodze.


Kuchnia na wymiar – zlewy kuchenne


Obecne trendy w kuchnia na wymiar odchodzą od wszystkiego, co klasyczne i znane na rzecz zlewów wykonanych z ciekawych materiałów czy ozdobionych w nietuzinkowy sposób. Są to między innymi niezwykle ciekawe, zlewy miedziane czy stalowe o wytłaczanym bądź młotkowanym, dekoracyjnym wykończeniu. Zauważalnym trendem w kuchnia na wymiar na 2019 rok jest również stosowanie zlewów wielofunkcyjnych, czyli zamykanych od góry na przykład deską do krojenia lub zintegrowaną podstawką.


Kuchnia na wymiar – oświetlenie


Punktem obowiązkowym w modnej kuchnia na wymiar w 2019 roku będą lampy wiszące nad wyspą kuchenną lub blatem w przypadku rezygnacji z górnych szafek. Trend ten zauważalny jest, co najmniej od dekady, jednak w 2019 roku projektanci będą kładli na niego większy nacisk. Wykorzystane w kuchnia na wymiar wiszących, ozdobnych lamp doskonale kontrastują z prostotą i minimalizmem mebli kuchennych, a także jednocześnie sprawiają, ze wnętrze nie jest nudne. Takie urozmaicenie doskonale sprawdzi się przy prostych, niefrezowanych frontach pomalowanych na kolory natury.