Zwykle w naszych mieszkaniach znajdują się dwa lustra, zwykle zakupione dość przypadkowo. Warto jednak, zastanowić się nad ich skrupulatnym doborem. Zamiast korzystania z gotowych rozwiązań, zastanów się nad wykonaniem lustro na wymiar. Rezultat aranżacji wnętrz z ich wykorzystaniem, może być zaskakujący.


LUSTRO NA WYMIAR – do zadań specjalnych


Lustro na wymiar w każdym domu, czy też mieszkaniu spełnia kilka zadań. Pierwszą i najważniejszą ich funkcją, jest optyczne powiększenie wnętrza. Drugą zaś jest doświetlenie pomieszczenia. Jest to szczególnie ważny aspekt, w niewielkich kawalerkach jak i dużych salonach, w których dodają elegancji. Ponadto lustro na wymiar to wyjątkowy element dekoracyjny.


LUSTRO NA WYMIAR do łazienki


Najmniejszą wagę przywiązujemy do lustra łazienkowego, a paradoksalnie jest ono w każdym domu najczęściej używane. Najczęściej zwraca się uwagę na to, aby było dobrze doświetlone, ułatwiając w ten sposób codzienne poranne golenie czy zabiegi pielęgnacyjne. Swoje wymagania ograniczamy do ewentualnej szklanej półki na kosmetyki, co jest dużym błędem. Lustro na wymiar do łazienki to element stanowiący o stylu i charakterze całego wnętrza. Ponadto często jesteśmy właścicielami niewielkich łazienek. I tu naprzeciw wychodzi nam pomocne w takich sytuacjach lustro na wymiar, które optycznie zwiększy o rozświetli pomieszczenie. Lustro na wymiar, może przybierać różne kształty. W zależności od Twoich potrzeb dopasuj jego wielkość i ustawienie. Poziome lustro zwykle jest bardziej praktyczne, ponieważ znacznie łatwiej utrzymać je w czystości. Natomiast, jeżeli potrzebujesz w łazience widzieć całą swoją sylwetkę – wybierz pionowe ustawienie lustra. 


LUSTRO NA WYMIAR do przedpokoju


Lustro na wymiar w przedpokoju pełni głównie rolę użytkową. Powinno pozwolić nam na uchwycenie całej sylwetki, dlatego też jego ustawienie powinno być pionowe. Na etapie wyboru wielkości, pamiętaj aby wziąć pod uwagę nie tylko swoją wysokość, ale również pozostałych domowników. Duże lustro na wymiar w przedpokoju, jest nie tylko użyteczne, ale sprawi iż całe pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie większego. Coraz częściej w korytarzach pojawia się szafa na wymiar, których cały fronton stanowi lustro. To doskonałe, chociaż stosunkowo drogie rozwiązanie. Warto jednak zwrócić uwagę na to, co na stałe będzie odbijać takie lustro. Jeśli Twój przedpokój jest niewielkich rozmiarów postaw na jasne kolory ścian i delikatne printy. 


LUSTRO NA WYMIAR – dopasowane do wnętrza


Podobnie jak w korytarzach lustro na wymiar można wykorzystać w wąskich, ale długich pokojach, jakich nie brakuje chociażby w „domach z betonu”. Odpowiednio ustawione lustro na wymiar na dłuższych ścianach pozwoli optycznie przywrócić proporcje. Sprawią, że pomieszczenie będzie wydawało się większe i bardziej „ustawne” niż jest w rzeczywistości.

W niskich wnętrzach z kolei skorzystajmy z lustro na wymiar w pionie. Sięgające od podłogi do sufitu sprawiają, że pomieszczenie wydaje się wyższe i nie jest tak przytłaczające. Zasadą jest, że w pomieszczeniach bardzo wysokich stosuje się lustra ułożone poziomo – odwrotnie w niskich lokalach – tu dominować powinny układy pionowe.